KONKURS ORTOGRAFICZNY

10 marca 2020r. w Szkole Podstawowej im. B. Prusa w Garnku odbył się III Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii 2020”. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: kat. I - kl. I-III, kat. II - kl. IV-VI i kat. III - kl. VII – VIII. Uczestnicy z poszczególnych grup wiekowych pisali dyktando konkursowe dostosowane do ich wiedzy i możliwości. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 31 uczniów (kat. I – 12 uczniów, kat. II – 12 uczniów, kat. III – 7 uczniów) ze szkół podstawowych powiatu częstochowskiego (Koniecpola, Dąbrowy Zielonej, Przyrowa, Zrębic, Kruszyny, Kłomnic, Zawady, Skrzydlowa, Garnku). Prace konkursowe zostały sprawdzone wg ustalonych kryteriów oceniania i punktowania dyktanda ortograficznego przez nauczycieli polonistów.

W kategorii I przyznano następujące lokaty:
I miejsce – tytuł „Mistrza Ortografii 2020” – Borys Derda, SP w Rzerzęczycach
II miejsce – Nadia Litwiniak, SP w Garnku
III miejsce – Kornelia Musiał, SP w Zawadzie
Wyróżnienie: Kacper Druciarz; SP w Koniecpolu, Sonia Zagzil, SP w Koniecpolu; Michał Gągała, SP w Kłomnicach.

W kategorii II przyznano następujące miejsca: I miejsce – tytuł „Mistrza Ortografii 2020” – Mateusz Dróżdż, SP w Kłomnicach
II miejsce – Martyna Migalska, SP w Przyrowie
III miejsce – Julia Cudak, SP w Garnku
Wyróżnienie: Oliwia Bajor, SP w Skrzydlowie; Katarzyna Wosik, SP w Garnku; Mikołaj Boborowski, SP w Dąbrowie Zielonej.

W kategorii III przyznano następujące miejsca: I miejsce – tytuł „Mistrza Ortografii 2020” – Klaudia Woch, SP w Skrzydlowie
II miejsce – Dominik Orlikowski, SP w Zrębicach
III miejsce – Daria Zaskórska, SP w Dąbrowie Zielonej
Wyróżnienie: Natalia Piasecka, SP w Zawadzie; Natalia Misiewicz, SP w Garnku.