WIECZORNICA PATIOTYCZNA

8 listopada o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej im. B. Prusa w Garnku odbyła się uroczysta Wieczornica Patriotyczna z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie klas V-VIII szkoły podstawowej, przygotowani przez panią Joannę Wójcik, panią Katarzynę Fabrykowską oraz pana Pawła Szumlasa. Poprzez recytację poezji i prozy oraz wykonanie pieśni patriotycznych przybliżyli wybrane fragmenty historii Polski, przypomnieli ważne postacie, które miały znaczący wpływ na odzyskanie niepodległości, zwrócili uwagę na piękno naszej ojczyzny, wartości ważne dla Polaków oraz szacunek do symboli narodowych. W drugiej części uroczystości dzieci z klas młodszych oraz oddziałów przedszkolnych przygotowane przez panią Adrianę Fresel, panią Stanisławę Pruszek, panią Annę Pakułę oraz panią Monikę Kamińską - Janik. zaprezentowały tańce patriotyczne, tematyczne wiersze i piosenki.