Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada 2016 r. w naszej szkole uczciliśmy 98 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
W akademii przygotowanej pod kierunkiem pań A.Miarzyńskiej ,br> i E.Wrońskiej oraz pana P.Szumlasa wystąpili uczniowie klas: IV, V, VI i IG. Przypomnieli oni nam o tym, że 11 listopada to wielka data- symbol miłości do ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Oglądając tę inscenizację uświadomiliśmy sobie jeszcze raz, że historia to nasze korzenie – bez niej nie zrozumielibyśmy tego, co dzieje się dzisiaj. Uczniowie przypomnieli jak ważne są dla nas symbole narodowe, opowiedzieli o ważnych wydarzeniach z historii naszego państwa, a także zwrócili naszą uwagę na istotne wartości pielęgnowane przez Polaków, które pomogły im odzyskać niepodległość, a których znaczenie również dzisiaj jest ogromne – to honor, przywiązanie i poświęcenie.

indeks.jpg