Kajtek - ulubieniec dzieci ZS im. B. Prusa w Garnku

Ważnym elementem życia społeczności szkolnej Zespołu Szkół w Garnku stał się w ostatnim czasie bocian Kajtek. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie młodszych klas zżyły się z ptakiem, który ze względów zdrowotnych nie odleciał do ciepłych krajów i przebywa na posesji pana Adama Ślęzaka. Dzieci odwiedzają bociana, rozmawiają o nim, tworzą jego portrety. Ważnym wydarzeniem dla naszych uczniów była wizyta reporterów TVP Kielce w Garnku. Dzieci uczestniczyły w nagraniu materiału informacyjnego, chętnie wypowiadały się przed kamerami, opowiadając o ptaku. Uczniowie starszych klas natomiast prowadzą zbiórkę środków pieniężnych niezbędnych do przetransportowania bociana do schroniska w Mikołowie. Akcja zorganizowana została z inicjatywy pani sołtys Wiesławy Jędras i pani dyrektor Anidy Chybalskiej i trwa od 19 października. Do zbiórki włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły.

bocian.jpg