Śniadanie Daje Moc

W piątek, 7 listopada 2014 r., dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klas I - III wzięły udział w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie Daje Moc". W tym dniu uczniowie w swoich klasach, wspólnie z wychowawcami i przy pomocy rodziców, przygotowali ze zgromadzonych produktów śniadanie. Przed przystąpieniem do pracy panie nauczycielki przypomniały o 12 zasadach zdrowego odżywiania. Dzieci obiecały, że będą unikać nadmiernego jedzenia słodyczy, będą pamiętać o zjadaniu w ciągu dnia pięciu porcji warzyw i owoców. Podczas wspólnego przygotowywania posiłku miały okazję poznać, jakie produkty lubią jeść ich najbliżsi koledzy i koleżanki. Fantazyjne kanapki,"myszki" z gotowanych jajek, świeże warzywa i owoce zjedzone przy wspólnym stole dodały dzieciom sił i energii na cały poranek.

sm.jpg