Dzień ziemniaka

30 października 2014r. uczniowie Zespołu Szkół w Garnku uczestniczyli w sympatycznym kiermaszu pod hasłem "Dzień Ziemniaka". Szkolne Koło Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski przygotowały dla swoich kolegów najbardziej ulubione przez wszystkich dania na bazie tego popularnego warzywa: trzy rodzaje sałatek , kluski śląskie i zapiekankę ziemniaczaną, Były też pyszne frytki z dipami oraz przygotowane przez dzieci bardzo zdrowe soki ze świeżych owoców.
Kiermasz jak zwykle cieszył się dużym zainteresowaniem i z pewnością uświadomił nam bardzo prostą rzecz: przygotowanie smacznych i zdrowych dań wcale nie jest takie trudne-wymaga jedynie odrobinę pomysłowości i dobrych chęci. Warto również przy tym zaczerpnąć z naszej bogatej kulinarnej tradycji.