Regionalny Konkurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

W dniu 27 maja 2014 w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie odbył się Regionalny Konkurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Organizatorami konkursu był RODN „WOM” w Częstochowie oraz Ochotniczy Sztab Ratownictwa i Łączności w Częstochowie.
Głównym celem konkursu było kształtowanie właściwych postaw młodzieży w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.
W turnieju wzięły udział 22 szkoły. Każdą szkołę reprezentowało dwoje uczestników. Zadaniem uczniów było napisanie testu oraz przejście sześciu stacji, gdzie uczniowie musieli zareagować na różnego rodzaju sytuacje np. omdlenie, złamana noga, zadławienie. Ponadto uczniowie musieli posiadać prawidłowo wyposażoną apteczkę. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III: Weronika Dziagacz i Weronika Pruszek wraz z opiekunem Izabelą Canghelaris.
Dziewczęta zdobyły wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy!!!